Samenvatting dienst 14-06-2015

Samenvatting van de preek:
De Bijbel is eerlijk. Ons leven gaat niet altijd voor de wind. Zelfs niet als we oprecht in Gods goedheid geloven. Het verhaal over Job is daarvan een goed voorbeeld. In alle ellende die hem overkomt blijft hij erin geloven dat God hem niet straft. Als Job dan toch om opheldering vraagt antwoordt God in een storm. Ook in het verhaal van Jezus in een bootje op het meer gaat het stormen. Jezus ligt de slapen en als de boot bijna vergaat schreeuwen de discipelen: Kan het U niet schelen dat we vergaan? Zo lijkt het voor ook ons als we tegenslagen hebben. Dat de hemel onbewogen toekijkt. Beide Bijbelverhalen zijn als een verrekijker die je omgekeerd houdt. Dan zie je een panoramisch beeld in een kleine weergave. Het grote verhaal van de Bijbel is dat God om ons bewogen is en antwoord geeft op het kwaad in de wereld. Hij deed dat in het lijden en sterven van Jezus en zal in de toekomst een definitief antwoord geven. De Bijbel roept ons op om het grote verhaal te blijven zien. God heeft al vaker in de geschiedenis wat schier onmogelijk was toch mogelijk gemaakt. Blijf op Hem vertrouwen!